T16C157K100EZSS datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    T16C157K100EZSS
  • Производитель
    Tansitor Electronics
  • Описание
    Tansitor Electronics T16C157K100EZSS Capacitance: 150 uF Voltage Rating: 100 V ESR: 1.6 Ohms Tolerance: 10 % Termination Style: Axial Operating Temperature Range: - 55 C to + 85 C Mfr Case Code: C Case Case Diameter: 9.53 mm Case Length: 26.59 mm Series: T16 Product: Tantalum Wet High Reliability Dimensions: 9.53 mm Dia. x 26.59 mm L Leakage Current: 3 uA Ripple Current: 2100 mA Type: Wet Tantalum Extended Capacitance Glass-to-Tantalum Hermetic Seal Voltage Rating DC: 100 V